Öğrenmesi kolay, Son derece etkili!..
Kulak akupressürü, kulak üzerinde bununan ve bedenin tüm bedensel, ruhsal ve zihinsel sağlığını yöneten akupunktur noktalarına özel teknikler ile uygulanan son derece etkili bir teşhis ve tedavi metodudur.
En önemli etkisi; Her türlü bedensel ağrıyı ortalama 3 dakika içinde dindirebilmesi, düzenli uygulamada tedavi edici özelliği olmasının yanında kulak masajı, Enerjitik ve madde bedeni üzerinde düzenleyici ve güçlendirici etkisi ile dikkat çekicidir!.
1969 yılında Dr. Nogier tarafından dünya tıp literatürüne kabul edilen Kulak akupressürü, gerek her yerde ve her şartta uygulanabilmesi gerek beyin korteksine çok yakın olması gerekse kolay uyarılabilir ve hijyen olması nedeni ile el ve ayak refleksolojisinden çok daha etkili, uygulaması kolay ve keyifli bir terapi metodudur..
Tüm masaj modüllerine eklenebileceği gibi tek başınada seans niteliği taşıyan uygulama ortalama 20 dakikalık uygulama süresine sahiptir..
İster profesyonel ister başlangıç seviyesindeki terapistlerin kolayca öğrenerek uygulayabilecekleri kulak akupressürünün dünya akupunktur teşkilatının kabul ettiği faydaları aşağıdaki gibidir..
• Tüm kas, eklem, iskelet sistemi kaynaklı ağrıların dindirilmesi ve terapisi:
(Baş ağrıları, boyun, omuz, sırt, bel, kalça, bacak, siyatik, diz, bilek, ayak ağrıları )
• Romatizmal sorunlarda son derece endikeldir.
• Tüm beden organ fonksiyonlarının düzenlenmesi ve rehabilitasyonu:
( ishal, kabızlık, hazımsızlık, nefes darlığı, reflü, mide sorunları, genital sorunlar, ağrılar)
• Psikolojik sorunlara yönelik tedavilerin desteklenmesi.
• Hormon dengesinin düzenlenmesi.

Eğitim içeriği:
İlk bölümde kulak haritaları üzerinden kulağın yapısı, terminolojisi ve diğer esasları içeren teorik eğitim.
Pratik uygulamalar bölümünde; Kulaktaki verileri doğru okuma ve değerlendirme, Uygulama metodları, her katılımcının uygulama alması ve sunması.
Kulak masajının endikasyon ve kontraendikasyonları.
Çeşitli problemlere yönelik kombinasyonların uygulanması.

MC AKADEMİ

MC AKADEMİ bünyesinde Mili eğitim bakanlığı onaylı DOĞAL TERAPİLER ve KİŞİSEL GELİŞİM / YAŞAM KOÇLUĞU sertifikalı eğitim programı başlamıştır.