Sıcak taş terapisi, ısıtılmış ve özel şekillere sahip bazalt taşlarının kullanıldığı bir masaj uygulamasıdır. Uzun süre sıcaklıklarını muhafaza etme ve bedene aktarma özelliklerine sahip taşlar vasıtası ile aromaterapik yağlar eşliğinde masaj uygulaması gerçekleştirilir.
Sıcak Taş Terapisi’nin Özellikleri Nelerdir?
Sıcak taş terapisi fiziksel masaj uygulamaları yanında hava, su, ateş elementlerinin yüzkek gücünü kişiye aktaran gizemli bir uygulamadır. Duygusal ve bedensel olarak arınmışlık hissinin yaşandığı bu terapi metodu uygulaması zor ve uzmanlık isteyen bir tekniktir.
Termoterapi, aromaterapi, derin doku masajı disiplinlerinin bir arada olduğu bu masaj az bulunur masaj terapistlerinin gizli silahıdır denilebilir.
Sıcak Taş Terapisinin etkileri:
Sıcak Taş Terapisi akut ve kronik olmak üzere her türlü bedensel ve zihinsel sorunlarda son derece etkili bir terapi uygulamasıdır. Derin dinlenmenin yanında enerji verici ve canlandırıcı etki gösteren ender uygulamalar içinde ilk sıradadır.

Kas, Kemik ve Eklem Sorunları
Bel ve sırt ağrısı
Spor yaralanmaları
Kas, kemik ve eklem rahatsızlıkları
Stres Kaynaklı Sorunlar
Stres, gerginlik
Uykusuzluk
Başağrısı
Kadın Sağlığı
Regl sıkıntıları
Sancılı regl ağrıları, aşırı kanama,
Hamilelikteki Sorunlar
Bel ve sırt ağrıları, rahatlama
Diğer Rahatsızlıklar
Solunum
Dolaşım

MC AKADEMİ

MC AKADEMİ bünyesinde Mili eğitim bakanlığı onaylı DOĞAL TERAPİLER ve KİŞİSEL GELİŞİM / YAŞAM KOÇLUĞU sertifikalı eğitim programı başlamıştır.